menu
menu

Broker İle Çalışmanın Avantajları

Araştırmalarda elde edilen verilere göre sigorta gereksinimlerinizi karşılamak için broker ile çalışmak sizler için çok daha kolay ve çok daha kazançlıdır.

Sigorta artık tüm firmalar için bir zorunluluk haline geldi. Firmanızın karşılaşacağı ve ön görülemeyen, tahmin edilemeyen tüm risklerin kapsanabilmesi gerçekten de çok önemli bir ayrıntıdır. Şirketinizi daha ileriye taşımaya çalışırken bütün olası riskler göz önünde bulundurulmalı ve mutlaka sigorta kapsamında olmalıdır.

Son yıllarda bazı konularda zorunluluk, bazılarında ihtiyaç haline gelen sigorta konusunda satın alma ve karar verme sürecinden önce kendinize şu soruları sormalısınız.

Sigorta poliçeniz;

√ Sizin de kolayca anlayabileceğiniz sade bir dilde mi yazılı?

√ Firmanızın tüm operasyonlarını kapsıyor mu?

√ Ticari beklentiden uzak, sektördeki en iyi fiyatla mı düzenlendi?

√ Ödediğiniz meblağın karşılığını alabilecek misiniz?

Sigorta ihtiyacını karşılamak için firmanızı, sigorta firmaları karşısında bizzat temsil etmeye çalışmak vakit ve emek kaybınızla birlikte, doğru ve iyi poliçeyi seçememe ihtimalini de birlikte getirebilir. Pek çok kaynak ile ayrı ayrı görüşmek, prim, teminat, bedel, muafiyet gibi konularda homojen kıyaslama yapma imkanı bulmanızı zorlaştırır ve zaman maliyetinizi arttırır.

Broker ve sigorta acentesinin farkı ise tam da bu noktada ortaya çıkmaktadır. Sigorta acentesi temsil ettiği sigorta firmasının çıkar ve ihtiyaçlarını  korumaya mecburken, brokerin tek amacı sizin çıkarlarınızı maksimum derecede korumaya çalışmaktır. 

Brokeriniz pazarda hali hazırda var olan tüm poliçeleri incelediği gibi, gerekli gördüğü durumlarda ihtiyaçlarınıza özel teminatları ekleyebilir, hatta sizin için özel çözümler ve ürünler de yaratabilir. 

Kısaca özetlemeye çalışırsak, broker ile çalışmanın avantajı; sigorta firmasının mevcut pek çok ürünü arasından seçim yapmaya çalışmanız yerine size özel şartlarda koruma sağlayacak poliçe ve poliçeleriniz için sipariş verebilme özgürlüğüne sahip olmanızdır.

İşletme Sigortaları Talep

* Girilen bilgiler hatalıdır.

Sorumluluk Sigortaları Talep

* Girilen bilgiler hatalıdır.

Araç Sigortaları Talep

* Girilen bilgiler hatalıdır.

Mühendislik Sigortaları Talep

* Girilen bilgiler hatalıdır.

Nakliyat Sigortaları Talep

* Girilen bilgiler hatalıdır.

Hayat Sigortaları Talep

* Girilen bilgiler hatalıdır.

Sağlık Sigortaları Talep

* Girilen bilgiler hatalıdır.

Gayrimenkul Sigortaları Talep

* Girilen bilgiler hatalıdır.

Sosyal Medya